Systematyka hydroizolacji przedstawia się następująco. Izolacja przeciwwodna ma za zadanie chronić budynek przed działaniem wody pod ciśnieniem znajdującej się poniżej wody gruntowej, Izolacja przeciwwilgociowa jak sama nazwa wskazuje jest najistotniejsza w łazienkach i kuchni, więc tam właśnie kładźcie na to szczególny nacisk. Wypada wspomnieć o paroizolacji, ale nazwa Wam powie wszystko.
Podstawowymi hydroizolacjami są poniższe materiały, o które zawsze pytajcie wykonawców. Co do dodatkowych warto skontaktować się z nami i porozmawiać o sytuacji na Waszej budowie.
Papy – składają się z kilku warstw. Opisywałem je już tutaj. Dodam jeszcze kilka informacji na ten temat. Asfalt może być modyfikowany plastomerem APP co zwiększa zachowanie właściwości materiału w temperaturze od –15 do 130°C lub elastomerem SBS. Ten jest zalecany szczególnie w miejscach gdzie temperatury często sięgają niskich amplitud dobowych. Ten rodzaj pracuje w pełni swej mocy nawet przy – 30°C Papy stosowane są do izolacji przeciwwilgociowej: pionowej i poziomej fundamentów, poziomej ścian fundamentowych oraz podłóg na gruncie.
Folia kubełkowa – produkowana jest wytwarzana z PE-HD. Pełni zadanie wspomagające dla hydroizolacji właściwej. Jest stosowana zawsze w przypadku dachów zielonych i bardzo często na dachach płaskich i odwróconych.
Bitumy i płynne izolacje – zwykle tworzą powłoki chroniące nas przed wodą. Stosujemy je przede wszystkim na elementach zewnętrznych jako dodatkowa ochrona najbardziej narażonych miejsc.
Folia – znajdziemy rozmaite kolory i rozmiary tego materiału. Produkowana jest z polietylenu co sprawia, że jest materiałem wytrzymałym mi żywotnym. Stosujemy je przy praktycznie każdej okazji, robiąc hydroizolacje Folie płaskie stosuje się do izolacji praktycznie każdego elemtu kosntrukcji domu. Od fundamentów po ściany i podłogi. Nasz priorytet w walce z wodą.
To są podstawy i właściwie od tego powinienem zacząć otwierając blog, ale jakoś z rozpędu się nie udało.
Powodzenia